Plastik seperatör PP oluklu levhadan üretilmektedir. Plastik seperatör kullanmanın en büyük artısı defalarca kullanılabilir olması. Plastik seperatör gerektiğinde sıcak ve soğuk su ile yıkanabilme özelliğine sahiptir, hatta deterjan ile kolaylıkla yıkanabilir. Oluklu seperatör 2mm kalınlığından başlayarak 3mm, 4mm,5mm,6mm … ve üzeri üretimi yapmaktayız. Oluklu levha seperatör istenilen renkte ve baskılı/ baskısız üretilmektedir. Oluklu plastik levhaları diğer ürünler ile kıyasladığımızda kullan at yapmadan defalarca kullanmak tüketici için maddi anlamda oldukça karlı bir sonuç çıkartmaktadır. Plastik levha kimyasal (asit, kimyasal tuz vb.)gibi maddelere oldukça dayanıklıdır. Açık hava koşullarından kesinlikle etkilenmez. Plastik seperatör diğer ürünleler ile kıyaslandığında nem tutmadığı için istiflenen metal malzemelerde kesinlikle pas yapmamaktadır. Oluklu plastik seperatör -30 °C ile +90 °C ısıya dayanıklıdır.

Düz levhanın yanı sıra kenarı kapalı oluklu levha imalatı yapmaktayız. Kenarı kapalı levhalar gıda sektöründe çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kenarı kapalı plastik levha bünyesinde kesinlikle toz barındırmamaktadır. Oluklu plastikten üretilmektedir. Üzerine serigrafi baskı yapılmaktadır. Palet arasında kullanılan kapalı kenar levhalar daha kolay ve stabil şekilde streç ile sarılmaktadır. Kapalı kenar levhalar 2mm ile 4mm arası kalınlıkta kullanılmaktadır.

Malzeme dünya çapında polipropilen olarak bilinmektedir. Polipropilen ismini ham maddesinden almaktadır. Polipropilen oluşum aşaması şu şekilde gerçekleşir. Petrol damıtılması ile türeyen hidrokarbon gazı, polipropilen oluşumunun bir katalizör yardımı ile polimerleştirilmesi sonucu açığa çıkartması durumunda,  polipropilen ham maddesinin ekstrudere ile levha şekline dönüştürülmektedir, bu işlem sonucu polipropilen levhayı kullanıma hazır hale gelmektedir.

Var olan ebat ve renklerdeki ürünlerin yanı sıra, müşterimizin isteği doğrultusunda çeşitli ebat ve renklerde tasarım yapan Elit Kartonplast sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.