Geri dönüşüm kutusuları pp oluklu levhadan üretilmektedir. Plastik geri dönüşüm kutusu standart olarak 3mm kalınlığında ve mavi renkte üretilmektedir. Geri dönüşüm kutusu isteğiniz doğrultusunda farklı renklerde ve 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm ve 6mm ve üzeri kalınlıklarında üretimimiz mevcuttur. Plastik geri dönüşüm kutusu standart ölçüsü 35*35*70 ebatlarına sahiptir. Geri dönüşüm kutuları üzerine firma logosu, açıklama yazıları vb. görselleri serigrafi baskı ile yapmaktayız. Baskılı veya baskısız isteğiniz doğrultusunda üretim parkurumuz mevcuttur.

Oluklu plastikten üretilmiş geri dönüşüm kutuları diğer ürenler ile kıyaslandığında daha uzun ömürlü, stabil, sürekli kullanıma uygun, yağmur, nem, güneş ışınlarına dayanıklı ve uygun fiyata üretildiğinden dolayı plastik geri dönüşüm kutularını kullanma oranı günden güne arttırmaktadır. Ürünün gramajı malzemenin kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir . Türkiye genelinde kullanılan standart ölçü daima stoklarımızda mevcut bulunmaktadır. Seriğrafi baskı birden fazla renk baskı yapma imkanı sunmaktadır. Kalıcı baskı olarak deforme olmadan yıllarca kalabilmektedir. Firma logosu vb. görseller rahatlıkla yapılmaktadır. Ürünün ana maddesi polpropilen (oluklu levha) plastiktir.hastane atık kutusu, pil kutusu, kağıt atık kutusu, kağıt geri dönüşüm kutu

Var olan ebat ve renklerdeki ürünlerin yanı sıra, müşterimizin isteği doğrultusunda çeşitli ebat ve renklerde tasarım yapan Elit Kartonplast sektörde öncü pozisyonda yer almaktadır.