Atık toplama kutusu plastik oluklu levhadan üretilmektedir. Atık kutuları günümüzde kartonun yerini hızla almaya devam etmektedir. Bunun başlıca sebebi plastik atık kutularının diğer ürünlere göre hava şartlarına ve sürekli kullanıma daha dayanıklı olmasıdır. Atık kutusu 3mm, 4mm,5mm ve 6mm olarak üretilmektedir standart kalınlığı iste 3mm kalınlığındadır. Atık toplama kutusu standart 35*35*70 ebatlarına sahiptir.

İsteğe bağlı olarak daha büyük veya küçük, dar veya geniş istenilen ebatta ve renkte atık kutusu üretimi yapmaktayız. Aynı zamanda atık toplama kutusu üzerine serigrafi baskı yapmaktayız. Baskı makinemiz ile birden çok renk baskı yapma imkanımız fotoğraflarda olduğu gibi mevcuttur. Atık toplama kutusu üzerine serigrafi baskı yapıldıktan sonra tel dikiş makinesi ile özenle kenarı birleştirilir. İstenilirse perçin yöntemi ile de birleştirilebilir. Son aşama olarak 20 adet veya 25 adet olarak plastik bağlama makinesi ile paketleme işlemi gerçekleştirilmektedir.  Ürünün artılarını şu şekilde sıralayabiliriz defalarca deforme olmadan kullanma imkanı sunması, görsel olarak hoş bir görünüme sahip olması, sudan vb. hava şartlarından etkilenmemesi üzün ömürlü ve uygun fiyata olması sektörde yaygınlaşmasını arttırmıştır.

Var olan ebat ve renklerdeki ürünlerin yanı sıra, müşterimizin isteği doğrultusunda çeşitli ebat ve renklerde tasarım yapan Elit Kartonplast sektörde öncü pozisyonda yer almaktadır.