Arşiv-klasör saklama kutusu oluklu plastikten üretilmektedir. Sektörde Plastik Klasör Kolisi, El Geçmeli Koli gibi isimler ile de bilinmektedir. Plastik arşiv saklama kutusu genel olarak 2,5 mm kalınlığında üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak renk ve kalınlıkta değişiklik yapılmaktadır. El geçmeli koli yan kısmında bulunan tutamaçlar sayesinde kolay taşıma imkanı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra Elit Kartonplast olarak arşiv kolisi üzerine isteğe bağlı olarak firma logosu vb. görselleri baskılı /baskısız üretmekteyiz. İsteğe bağlı olarak ürün üzerine sticker yapıştırma yapılmaktadır.

Arşiv kolisi genellikle uzun süre saklanması gereken evrakların muhafaza edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bulunduğu ortamın nemli olması, güneş ışınları alıyor olması, soğuk olması arşiv kolisi ’ ni kesinlikle deforme etmemektedir. İçerisindeki evrak kesinlikle dış etkenlerden etkilenmemektedir. Oluklu plastik klasör kolisi raf bulunmayan arşivleme depolarında üst üste istiflenerek rahatlıkla kullanılabilir. Arşiv kolisi , plastik klasör kolisi, el geçmeli koli. Dosyalama evrak saklama veya buna benzer kullanım alanlarında oldukça kullanışlı bir üründür . Standart kullanım ebatlara sahiptir. İstağiniz doğrultusunda daha büyük veya daha küçük olabilecek şekilde üretimimiz mevcuttur. Renk olarak genellikle stoklarda bulundurulan ürünler mavi renktedir. Ürün her daim stoklarımızda mevcuttur.

Var olan ebat ve renklerdeki ürünlerin yanı sıra, müşterimizin isteği doğrultusunda çeşitli ebat ve renklerde tasarım yapan Elit Kartonplast sektörde öncü pozisyonda yer almaktadır.